Новини

ОГОЛОШЕНО СТАРТ ЗЕМЕЛЬНИХ АУКЦІОНІВ

30 вересня 2021

Саме так можна сміливо трактувати ухвалення Кабінетом Міністрів України постанови, що регламентує проведення електронних аукціонів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними. А отже вже незабаром в Україні на практиці почне діяти новий формат земельних торгів – електронний аукціон.

Постанову № 1013 «Деякі питання підготовки та проведення земельних торгів для продажу земельних ділянок та набуття прав користування ними (оренди, суперфіцію, емфітевзису)» було прийнято на урядовому засіданні 22 вересня 2021 року.

Цей документ фіналізує всі технічні та правові питання, які були необхідні для запуску електронних аукціонів в Україні. Відтепер земельні торги застарілого формату відійшли в історію.

Постановою передовсім регламентуються технічні вимоги до підготовки та проведення земельних аукціонів, зокрема:

  • оприлюднення їх результатів,
  • визначення розміру, порядку та строків сплати,
  • порядок реалізації переважного права купівлі земельної ділянки у власність у разі продажу її через електронний аукціон,
  • технічні вимоги до проведення повторних торгів,
  • порядок функціонування та адміністрування електронної торгової системи відповідно до Земельного кодексу України.

Раніше учасникам потрібно було бути на торгах фізично. Інформація про такі аукціони завжди була малодоступною, їх проводили без реальної конкуренції, а вигравали «свої люди». Відтепер участь в електронних аукціонах зможе взяти КОЖЕН, хто має доступ до інтернету.