Новини

СТАРТ ОРЕНДИ ТА ПРОДАЖУ ЗЕМЛІ

22 червня 2021

01 липня 2021 року набувають чинності зміни до Земельного кодексу України, внесені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони» щодо продажу на електронних аукціонах земельних ділянок, які перебувають у державній і комунальній власності, або прав на них.

Внесені зміни покликані забезпечити публічність і прозорість продажу та передання в користування земельних ділянок державної та комунальної власності.
Договори купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки будуть укладатись з переможцем земельних торгів (аукціонів), який запропонував найвищу цінову пропозицію.
Торги будуть проводитися в електронній торговій системі Prozorro.sale в режимі реального часу.
Застосовуватимуться лише аукціони на підвищення ціни.

Основні принципи нових земельних аукціонів:

  • З метою обмеження зриву аукціонів збільшується розмір гарантійного внеску:
  • 30 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки;
  • 30 відсотків стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.
  • Особа, що має переважне право може здійснити викуп за максимальною ціною торгів. Процедура реалізації переважного права закріплена на рівні ЗКУ, на відміну від чинної редакції ЗКУ, а тому права орендарів більш захищені.
  • Стартова ціна продажу земельної ділянки державної та комунальної власності не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.
  • Стартовий розмір річної орендної плати земель державної та комунальної власності не може бути меншим, ніж розмір орендної плати, визначений Податковим кодексом України, а щодо земельних ділянок державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення – не може бути меншим 7 відсотків її нормативної грошової оцінки.
  • Стартова ціна продажу прав емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки, яка щодо земель державної чи комунальної власності не може бути нижчою за вартість відповідного права, визначену шляхом проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок.
  • Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

 

Перші аукціони планується оголосити вже 06 липня 2021 року.